NAZYWAM SIĘ ELŻBIETA LANGE.

Specjalizuje się w głębokiej terapii relacyjnej i somatycznej. Interesuje mnie obszar związany z relacją emocje, jedzenie, ciało. Praca z drugim człowiekiem jest dla mnie przyjemnością. Towarzyszę klientowi w drodze między umysłem, a ciałem czyli w drodze do samego siebie. Pomagam uwolnić się od nadmiernego cierpienia, zrozumieć sytuację i odnaleźć właściwy kierunek. Jeśli chcesz ucieleśnić prawdę o sobie to zapraszam na spotkanie ze sobą i ze mną.

KIM JESTEM?

Psychoterapeutką specjalizującą się w nurcie Gestalt, Psychodietetykiem, Dyplomowanym Coachem, autorką książek, ekspertem w mediach oraz kampaniach społecznych. Współzałożycielką Fundacji „Kobiety bez diety”, której celem jest przeciwdziałać wobec przemocy ciała i opresji odchudzania.

W swojej pracy inspiruję się różnymi nurtami, ale najbliższe jest mi podejście Gestalt. Podejście humanistyczno-egzystencjalne, które w moim poczuciu jest bardzo holistyczne, ponieważ  postrzega osobę we wszystkich wymiarach jego egzystencji: cielesnym, emocjonalnym, poznawczym, społecznym i duchowym. I tak też pracuję.

Osoba uczestnicząca w procesie powoli przejmuje odpowiedzialność za siebie i swoje życie nie pod presją powinności swoich przekonań, lecz z potrzeby autonomii. Słowa „chcę” ,”potrzebuję” i „czuję” są tutaj kluczowe.

Jeśli sytuacja tego wymaga chętnie również korzystam z innych metod i podejść psychoterapeutycznych. Bliska jest mi obecność ucieleśniona. W ramach procesu terapeutycznego wspieram Cię na każdym etapie procesu zmiany.

Pracuję według standardów Kodeksu Etyki Zawodowej Europejskiego Stowarzyszenia Terapii Gestalt (EAGT). Z troski o klientów z którymi pracuję, jestem pod stałą superwizją.

CO ROBIĘ?

Od lat prowadzę prywatną praktykę w gabinecie, szkolenia, warsztaty oraz grupy terapeutyczne. Jestem autorką książek „Emocje na talerzu” i „Nie t(ł)ucz się dietami” współautorką (razem z dziennikarką Martą Sadkowską) książki „Gdybym tylko schudła…”, a także jednym z ekspertów w książce „Dlaczego dzieci jedzą śmieci”. Jako ekspert występuje w licznych audycjach radiowych i telewizyjnych. Aktualnie razem z innymi ekspertkami od żywienia Agatą Ziemnicką, Kasią Błażejewską, Martą Kielak oraz Darią Gradziuk współtworzę kampanię społeczną „kobietybezdiety”, która ma na celu przeciwdziałać przemocy wobec ciała i opresji odchudzania. Owocem naszej wspólnej pracy jest książka „Kobiety bez diety- Rozmowy bez retuszu.” Prywatnie uwielbiam podróżować w stylu wolnym, czyli z plecakiem przez świat. Szczególną atencją darzę Wschód Europy. Szukam sensu w mądrości natury. Kocham wszystko co słowiańskie.

MOJE WYKSZTAŁCENIE

Psychoterapia – 4 letnia Szkoła Psychoterapii Gestalt w Warszawie, Roczne szkolenie pracy z ciałem w ujęciu Gestalt w Krakowie, Psychodietetyka – Uniwersytet SWPS w Warszawie, Podyplomowe Studia Coachingu w Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie, Studium Terapii Systemowej w Instytucie Psychoterapii i Rozwoju Osobowości,  Roczny kurs Psychologii w Polskim Towarzystwie Psychologii Zorientowanej na Proces, Treningi interpersonalne, Terapeutyczne oraz superwizję pracy własnej w roli Psychoterapeuty.

Kursy zawodowe: „Autohipnoza i relaksacja”, „Zaburzenia Odżywiania” Terapia Poznawczo-Behawioralna, „Praca z osobami z doświadczeniem traumy seksualnej”, „Psychopatologia”, „Refleksje nad traumą”, „Zaburzenia Lękowe w terapii Gestalt”, „Wstyd w relacji terapeutycznej” i inne liczne szkolenia i warsztaty psychologiczne.

Swoje umiejętności terapeutyczne stale doskonalę uczestnicząc w konferencjach naukowych, licznych szkoleniach oraz warsztatach w kraju i za granicą m.in od: Giovanii Turra, Martin Capps, Miriam Taylor, Dr Veechii Shahi

Najwięcej jednak uczę się w praktyce od klientów z którymi pracuję.