NAZYWAM SIĘ ELŻBIETA LANGE.

Moją pasją jest psychologia żywienia i odchudzania. Na co dzień wspieram ludzi, którzy doświadczają różnych problemów żywieniowych. Pracuję w obszarze zaburzeń odżywiania, głodu emocjonalnego, uzależnienia od jedzenia, rozumienia własnych emocji, stworzenia pozytywnego obrazu ciała, odzyskania poczucia własnej wartości. Interesuje mnie obszar związany z relacją emocje, a jedzenie. Praca z drugim człowiekiem jest dla mnie przyjemnością. Towarzyszę klientowi w drodze do samego siebie. Pomagam uwolnić się od nadmiernego cierpienia, zrozumieć sytuację i odnaleźć właściwy kierunek. Zapraszam cię na spotkanie ze sobą i ze mną.

KIM JESTEM?

Psychoterapeutką specjalizującą się w nurcie Gestalt, Psychodietetykiem, Diet Coachem, Trenerem z zakresu żywienia, autorką książek, ekspertem w mediach oraz kampaniach społecznych. Współzałożycielką Fundacji „Kobiety bez diety”, której celem jest przeciwdziałać wobec przemocy ciała i opresji odchudzania.

W swojej pracy reprezentuję podejście holistyczne. Najbliższy jest mi nurt Gestalt psychoterapii humanistyczno-egzystencjalnej w którym cały czas się rozwijam. Jeśli sytuacja tego wymaga chętnie również korzystam z innych metod i podejść psychoterapeutycznych takich jak praca z ciałem Alexandra Lowena, mindfulness, psychologia procesu, terapia poznawczo-behawioralna, metafora, psychoterapia systemowa. Pracuję według standardów Kodeksu Etyki Zawodowej Europejskiego Stowarzyszenia Terapii Gestalt (EAGT). Z troski o klientów z którymi pracuję, jestem pod stałą superwizją.

CO ROBIĘ?

Od lat prowadzę prywatną praktykę w gabinecie, szkolenia, warsztaty oraz grupy terapeutyczne. Jestem autorką książek „Emocje na talerzu” i „Nie t(ł)ucz się dietami” współautorką (razem z dziennikarką Martą Sadkowską) książki „Gdybym tylko schudła…”, a także jednym z ekspertów w książce „Dlaczego dzieci jedzą śmieci”. Jako ekspert występuje w licznych audycjach radiowych i telewizyjnych. Aktualnie razem z innymi ekspertkami od żywienia Agatą Ziemnicką, Kasią Błażejewską – Stuhr, Hanią Stolińską, Martą Kielak oraz Darią Gradziuk współtworzę kampanię społeczną „kobietybezdiety”, która ma na celu przeciwdziałać przemocy wobec ciała i opresji odchudzania. Owocem naszej wspólnej pracy jest książka „Kobiety bez diety- Rozmowy bez retuszu.” Prywatnie uwielbiam podróżować w stylu wolnym, czyli z plecakiem przez świat. Szczególną atencją darzę Wschód Europy. Szukam sensu w mądrości natury.

MOJE WYKSZTAŁCENIE

Psychoterapia – 4 letnia Szkoła Psychoterapii Gestalt w Warszawie, Psychodietetyka – Uniwersytet SWPS w Warszawie, Podyplomowe Studia Coachingu w Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie Podyplomowe Studia „Psychologia Reklamy” Uniwersytet Warszawski, Studium Terapii Systemowej w Instytucie Psychoterapii i Rozwoju Osobowości,  Roczny kurs Psychologii w Polskim Towarzystwie Psychologii Zorientowanej na Proces, Treningi interpersonalne oraz superwizję pracy własnej w roli psychoterapeuty i coacha,  Kurs zawodowy „Autohipnoza i relaksacja”, Kurs zawodowy „Zaburzenia Odżywiania” Terapia Poznawczo-Behawioralna, Studia Magisterskie w Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora, liczne szkolenia i warsztaty psychologiczne.

Swoje umiejętności terapeutyczne stale doskonalę uczestnicząc w konferencjach naukowych, licznych szkoleniach oraz warsztatach. Najwięcej jednak nauczyłam się w praktyce od klientów z którymi pracowałam.