Wydawnictwo Burda Media Polska, 2021

EMOCJE NA TALERZU JAK ODBUDOWAĆ ZDROWĄ RELACJĘ Z JEDZENIEM

Dlaczego głodne są twoje emocje, a nie żołądek? Warto przyjrzeć się bliżej naszej relacji z jedzeniem. Czy jest ono jedynie paliwem, czy gości w naszym życiu zdecydowanie częściej, niż to potrzebne?

Odpowiedzmy sobie na pytania:
• Czy gdy dopada nas smutek, zamiast z kimś porozmawiać, sięgamy po czekoladę?
• Czy sukcesu nie nagradzamy na przykład wystawną kolacją?
• Jakim przysmakiem próbujemy zrekompensować sobie strach i samotność i czy na pewno po nim czujemy się lepiej?

Powinno się jeść, by żyć, a nie żyć, by jeść. Pora umieścić siebie wyżej na liście priorytetów, nie zagłuszać bólu jedzeniem. Nie bać się go poczuć, w końcu każda emocja jest po coś. Dajmy sobie uwagę, troskę i czułość zamiast kolejnego ciastka. I co najważniejsze, nauczmy się wyrażać nasze emocje, zamiast je zajadać.

Ta książka ci w tym pomoże!

Dostępna tylko w formie e-booka

cena 35 zł

Kup teraz
Wydawnictwo Zwierciadło, 2016

GDYBYM TYLKO SCHUDŁA… PRZESTAŃ SIĘ ZADRĘCZAĆ.ZACZNIJ ŻYĆ I.. CHUDNĄĆ

Od diety do diety. Od euforii do porażki. Miliony kobiet każdego dnia zmagają się ze swoją wagą. I odkładają życie na później, powtarzając niczym mantrę: gdybym tylko schudła…

Psychodietetyczka Elżbieta Lange i  dziennikarka Marta Sadkowska, rozmawiają o różnych problemach kobiet w kontekście odchudzania. Uświadamiają, że życie od diety do diety doprowadza głównie do frustracji, odrzucenia własnego ciała, niskiego poczucia wartości oraz utraty zdrowia. Zachęcają kobiety do innego sposobu myślenia na temat jedzenia. I inspirują do zmiany, która zaczyna się… w głowie. Punktem wyjścia do każdej rozmowy jest prawdziwa historia kobiety, która próbowała się odchudzić. Niestety bezskutecznie.

Odchudź swoje oczekiwania, zacznij żyć.

„Bardzo często myślimy, że nasz partner nas nie akceptuje, bo nie wyglądamy jak „dziewczyna z okładki”. A często jest odwrotnie i okazuje się, że on nas właśnie w pełni akceptuje i chce taką, jaką jesteśmy. Jeśli będziemy obsesyjnie myśleć, czy on patrzy na nasze fałdki, kiedy się kładziemy razem z nim do łóżka, to i seks się nie uda, i orgazmu nie będzie, radości żadnej z przytulania. A jak siebie lubimy, to ten seksapil sam się pojawia i nie trzeba mieć do tego rozmiaru 36.”

Dorota Wellman

(fragment książki)

Książka niedostępna/nakład wyczerpany

Wydawnictwo Zwierciadło, 2017

NIE T(Ł)UCZ SIĘ DIETAMI

Kolejna dieta, kontrola, frustracja, głód, wyrzeczenia, unikanie ulubionych potraw i spotkań towarzyskich. Wszystko po to, aby po raz kolejny pozbyć się zbędnych kilogramów. Po kilku miesiącach z przerażeniem dostrzegasz, że wszystko na nic. Niechciane kilogramy powróciły i znowu ulubione spodnie się nie dopinają. Dlaczego tak się dzieje? Dlaczego nie możesz schudnąć raz na zawsze? Najprawdopodobniej dlatego, że problem tkwi nie tam gdzie Ci się na pozór wydaje. Nadwaga w większości przypadków ma swoje źródło w emocjach. Nieuporządkowana sfera emocjonalna manifestuje się potrzebą jedzenia, a co za tym idzie – tyciem. Ten osobisty przewodnik pomoże Ci wyrwać się z błędnego koła odchudzania i schudnąć raz na zawsze. Dzięki części z testami dowiesz się jak zapanować nad chwilowymi zachciankami, odnajdziesz wewnętrzną motywację i zmienisz swoje nawyki.

Należy pamiętać, że przekonanie, „Nic mi nie pomoże” jest przykładem właśnie błędnego koła. Błędne koło to nieustające popełnianie tego samego błędu, czyli używanie tej samej strategii w myśleniu i zachowaniu oraz nieskutecznej metody w próbie poradzenia sobie z nim czyli np. żeby schudnąć przechodzę na restrykcyjną dietę, która działa tylko wtedy kiedy ją stosuje poza tym wpędza w poczucie winy i negatywne myślenie o sobie.

( fragment książki )

Książka niedostępna/nakład wyczerpany