EMOCJE NA TALERZU JAK ODBUDOWAĆ ZDROWĄ RELACJĘ Z JEDZENIEM

Elżbieta Lange

EMOCJE NA TALERZU JAK ODBUDOWAĆ ZDROWĄ RELACJĘ Z JEDZENIEM

Elżbieta Lange

Wydawnictwo Burda Media Polska, 2021

Dlaczego głodne są twoje emocje, a nie żołądek?

Warto przyjrzeć się bliżej naszej relacji z jedzeniem. Czy jest ono jedynie paliwem, czy gości w naszym życiu zdecydowanie częściej, niż to potrzebne?

Odpowiedzmy sobie na pytania:
• Czy gdy dopada nas smutek, zamiast z kimś porozmawiać, sięgamy po czekoladę?
• Czy sukcesu nie nagradzamy na przykład wystawną kolacją?
• Jakim przysmakiem próbujemy zrekompensować sobie strach i samotność i czy na pewno po nim czujemy się lepiej?

Powinno się jeść, by żyć, a nie żyć, by jeść. Pora umieścić siebie wyżej na liście priorytetów, nie zagłuszać bólu jedzeniem. Nie bać się go poczuć, w końcu każda emocja jest po coś. Dajmy sobie uwagę, troskę i czułość zamiast kolejnego ciastka. I co najważniejsze, nauczmy się wyrażać nasze emocje, zamiast je zajadać.

Ta książka ci w tym pomoże!

Książka dostępna w salonach Empik
Również w formie e-booka
Premiera: 14.04.2021r.
Kategoria: Książka
Liczba stron: 195

KOBIETY BEZ DIETY – ROZMOWY BEZ RETUSZU

Elżbieta Lange/ Katarzyna Stuhr-Błażejewska, Agata Ziemnicka, Hanna Stolińska, Marta Kielak, Daria Gradziuk

Wydawnictwo Burda Media Polska, 2020

Czy każda kobieta powinna bez problemu wcisnąć się w sukienkę z rozmiarze XS? Czy każda z nas musi być perfekcyjną panią domu, pełną energii partnerką, matką i żoną idealną? Czy powinnyśmy katować się dietami, a psychikę karmić poczuciem winy i wstydem? Czy musimy jeść jedynie hummusy i supermodne sałatki z zieleniny, popijając je sokiem wyciśniętym z jarmużu, nawet jeśli nie odpowiada nam jego smak? Tłumimy w zarodku wątpliwości, ignorujemy sygnały, jakie wysyła mi organizm, wyciszamy poczucie zmęczenia i zniechęcenia rutyną codzienności, nie robimy sobie wolnego od obowiązków, mając poczucie, że cała nasza misterna życiowa układanka runie… Brzmi znajomo? Zapewne. My, siłaczki dnia powszedniego. A uruchomiona przez nas machina błędnych kół kręci się bez ustanku. Nasze życiowe perpetuum mobile.

Zapraszamy do kręgu kobiet bez diety. W tych rozmowach każda z autorek prezentuje nam swoje doświadczenia, swoje żywieniowe sympatie i antypatie. Każda z nich: dietetyczek, psycholożek ma indywidualny pogląd na dietę, podbudowany wieloletnią praktyką z pacjentami. Zjednoczyły siły w nadziei, że uda im się coś zmienić. Może nie cały świat. Ale pierwszy krok już zrobiły. Zaczęły od siebie. To chyba dobry punkt wyjścia.

Książka dostępna w salonach Empik
Również w formie e-booka
Premiera: 17.06.2020r.
Kategoria: Książka
Liczba stron: 280

NIE T(Ł)UCZ SIĘ DIETAMI

Elżbieta Lange

Wydawnictwo Zwierciadło, 2017

Kolejna dieta, kontrola, frustracja, głód, wyrzeczenia, unikanie ulubionych potraw i spotkań towarzyskich. Wszystko po to, aby po raz kolejny pozbyć się zbędnych kilogramów. Po kilku miesiącach z przerażeniem dostrzegasz, że wszystko na nic. Niechciane kilogramy powróciły i znowu ulubione spodnie się nie dopinają. Dlaczego tak się dzieje? Dlaczego nie możesz schudnąć raz na zawsze? Najprawdopodobniej dlatego, że problem tkwi nie tam gdzie Ci się na pozór wydaje. Nadwaga w większości przypadków ma swoje źródło w emocjach. Nieuporządkowana sfera emocjonalna manifestuje się potrzebą jedzenia, a co za tym idzie – tyciem. Ten osobisty przewodnik pomoże Ci wyrwać się z błędnego koła odchudzania i schudnąć raz na zawsze. Dzięki części z testami dowiesz się jak zapanować nad chwilowymi zachciankami, odnajdziesz wewnętrzną motywację i zmienisz swoje nawyki.

Należy pamiętać, że przekonanie, „Nic mi nie pomoże” jest przykładem właśnie błędnego koła. Błędne koło to nieustające popełnianie tego samego błędu, czyli używanie tej samej strategii w myśleniu i zachowaniu oraz nieskutecznej metody w próbie poradzenia sobie z nim czyli np. żeby schudnąć przechodzę na restrykcyjną dietę, która działa tylko wtedy kiedy ją stosuje poza tym wpędza w poczucie winy i negatywne myślenie o sobie.

( fragment książki )

Książka dostępna w Księgarni Zwierciadła, Salonach Empik
Również w formie e-booka
Premiera: 19.04.2017 r. r.
Kategoria: Poradnik
Liczba stron: 140
Oprawa: miękka ze skrzydełkami

GDYBYM TYLKO SCHUDŁA… PRZESTAŃ SIĘ ZADRĘCZAĆ.ZACZNIJ ŻYĆ I.. CHUDNĄĆ

Elżbieta Lange/Marta Sadkowska

Wydawnictwo Zwierciadło, 2016

Od diety do diety. Od euforii do porażki. Miliony kobiet każdego dnia zmagają się ze swoją wagą. I odkładają życie na później, powtarzając niczym mantrę: gdybym tylko schudła…

Psychodietetyczka Elżbieta Lange i  dziennikarka Marta Sadkowska, rozmawiają o różnych problemach kobiet w kontekście odchudzania. Uświadamiają, że życie od diety do diety doprowadza głównie do frustracji, odrzucenia własnego ciała, niskiego poczucia wartości oraz utraty zdrowia. Zachęcają kobiety do innego sposobu myślenia na temat jedzenia. I inspirują do zmiany, która zaczyna się… w głowie. Punktem wyjścia do każdej rozmowy jest prawdziwa historia kobiety, która próbowała się odchudzić. Niestety bezskutecznie.

Marta Sadkowska – dziennikarka pisząca od wielu lat o urodzie, zdrowiu i diecie w magazynach dla kobiet m.in. „Zwierciadło” i „Sens”. Zainteresowana zdrowym odżywianiem, medycyną alternatywną i holistycznym stylem życia. Wyznaje zasadę, że ciało to my, dlatego uważa, że nie tylko to co jemy, ale też jak żyjemy i jak myślimy ma wpływ na nasz wygląd i zdrowie.

Elżbieta Lange – psychoterapeutka, psychodietetyk, diet coach, uświadamia kobietom, że nie tylko to co i jak jedzą ma wpływ na ich nadwagę. Uważa, że większość diet odchudzających nie działa, jeśli nie uporamy się z emocjami, które są przyczyną problemów z odżywianiem i nie zmienimy złych nawyków.

Odchudź swoje oczekiwania, zacznij żyć.

„Bardzo często myślimy, że nasz partner nas nie akceptuje, bo nie wyglądamy jak „dziewczyna z okładki”. A często jest odwrotnie i okazuje się, że on nas właśnie w pełni akceptuje i chce taką, jaką jesteśmy. Jeśli będziemy obsesyjnie myśleć, czy on patrzy na nasze fałdki, kiedy się kładziemy razem z nim do łóżka, to i seks się nie uda, i orgazmu nie będzie, radości żadnej z przytulania. A jak siebie lubimy, to ten seksapil sam się pojawia i nie trzeba mieć do tego rozmiaru 36.”

Dorota Wellman

(fragment książki)

Książka dostępna w Księgarni Zwierciadła, Salonach Empik
Również w formie e-booka
Premiera: 26.10.2016 r.
Kategoria: poradnik
Liczba stron: 296
Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Od diety do diety, od euforii do porażki